İPEK ŞENOĞLU CUP

‘İnsan alemde hayal ettiği müddetçe yaşar.’ demiş Yahya Kemal. Ben de hayal kurduğum sürece mutlu olabilen ve yaşamımın renklendiğine inanan bir insanım. Şükürler olsun ki, kurduğum hayallerin çoğunu gerçekleştirdiğim bir tenis kariyerim var. Bu kariyerin parelelinde ve kariyerim müsade ettiği sürece, tenisin ve sporun gelişimi adına bir çok projede yer aldım. Bunlar en az şampiyonluklarım kadar ruhumu besledi.

İpek Şenoğlu Cup projesi ise uzun zamandır gerçekleştirmek istediğim bir hayalimdi. Kendi adıma düzenlenen ilk organisazyon olacak bu turnuvanın, uzun yıllar büyüyerek, farklı şehirlerimizde de gerçekleşmesini planlıyorum.

Turnuvamızla ilgili genelde ilk gelen soru neden profesyonel tenisçiler için değil de veteran tenisçiler için bir turnuva düzenlediğim. İzin verirseniz kısaca bu soruyu cevaplamak istiyorum.

Hepimizin bildiği gibi tenis son 10 senedir çok büyük bir gelişim grafiği çizmekte. Yine çoğumuzun hem fikir olduğu gibi bu grafik daha da hızlanarak artmalı. Ben bu grafiğin ivmesinin artması için veteran tenisinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. İpek Şenoğlu Cup’ta yaratmak istediğimiz farklar var. Bunlardan bazıları yarıfinallerden itibaren tüm kategorilerimizde kule hakemi olacak olması, kort içindeki içecek seçeneklerimiz ve oturulacak yerler. Amacımız bu yaratacağımız farklar ile katılan oyuncularımıza daha profesyonel bir organisazyon tecrübesi yaşatabilmek ve diğer organisazyonlara örnek olabilmek. Detayların önemli olduğuna inanıyoruz. Ve istiyoruz ki önümüzdeki şampiyon adaylarımızı yetiştirecek olan ya da onların sponsorluklarında payı olacak olan veteran tenisçilerimiz bu organisazyondan ayrılırken tenisi daha çok sevsinler, güzel anılarla ayrılsınlar ve tenise maddi ve manevi yatırım yapmaya daha da motive olsunlar.

Yazımdan da anladığınız gibi yepyeni bir heyecanın içindeyiz. Websayfamızda sponsorlarımızı ve neden bizlerle olduklarını okuyabilir,turnuva hakkında katılım ve kura bilgilerinizi edinebilir, turnuva süresince de fotoğraflarımızı takip edebilirsiniz. Umuyoruz ki bu heyecanımızı sizler de paylaşarak bizi daha da güçlendireceksiniz.